Megfázás gyógyítása villámgyorsan – Ezekkel a trükkökkel gyorsan talpra állhatunk

A megfázás mindenkit elér előbb-utóbb, de nem kell napokig szenvednünk a taknyos, köhögős állapottal. Megfelelő praktikákkal felgyorsíthatjuk a gyógyulást, hogy minél hamarabb visszatérhessünk a normál kerékvágásba. Mutatjuk, hogyan lehet a megfázás gyógyítása igazán hatékony.

Egy sima megfázás hetekig is elhúzódhat, ha nem segítünk a szervezetünknek a felépülésben. Az alábbi tippek nem csodaszerek, de ha betartjuk őket, sokkal gyorsabban lerázhatjuk ezt a kellemetlen betegséget.

Megfázás gyógyítása: így gyorsítsuk fel

  • Hidratáljunk folyamatosan! A testünknek rengeteg folyadékra van szüksége a regenerálódáshoz, így fontos, hogy sok vizet, gyógyteát vagy frissen facsart gyümölcslevet fogyasszunk.
  • Aludjunk eleget! A pihenés az egyik legjobb „gyógyszer”, hiszen az immunrendszer ilyenkor kapcsol rá a gyógyulásra.
  • Vitaminokkal turbózzuk fel magunkat! A C-vitamin, a cink és a D-vitamin kulcsszerepet játszik az immunrendszer megerősítésében.
  • Párologtassunk és gőzöljünk! A forró gőz segít felszakítani a letapadt nyákot, így könnyebben kapunk levegőt.
  • Gyakran mossunk kezet! A kórokozók egyik legfőbb terjedési forrása a koszos kéz, ezért mindig figyeljünk a higiéniára.
Megfázás gyógyítása egyszerűen
Fotó: 123rf.com

Mit ne tegyünk?

Nemcsak az számít, hogy mit csinálunk, hanem az is, hogy mit kerülünk el. Van néhány gyakori hiba, amit jobb, ha nem követünk el a megfázás alatt.

  • Ne terheljük magunkat túl! Ha nem pihenünk eleget, a gyógyulási idő meghosszabbodhat.
  • Ne dohányozzunk! A cigarettafüst megviseli a légutakat és lassítja a regenerálódást.
  • Ne feledkezzünk meg a megfelelő táplálkozásról! Az éhezés gyengíti az immunrendszert, így fontos, hogy a betegség alatt is együnk tápláló ételeket.
  • Ne hagyjuk figyelmen kívül a figyelmeztető jeleket! Ha a tünetek súlyosbodnak, hét napnál tovább tartanak, vagy magas láz lép fel, forduljunk orvoshoz!

Megfázás gyógyítása: mikor kell orvoshoz fordulni?

Bár a legtöbb nátha magától elmúlik, vannak olyan helyzetek, amikor jobb szakemberhez fordulni. Dr. Minetti, a Milánói Egyetem fiziológusa szerint:

„Ha a megfázás több mint 10 napig tart, a láz nem csökken, vagy a tünetek súlyosbodnak, mindenképpen érdemes orvossal konzultálni”

-szögezte le.

Ne feledjük: a szervezetünkre mindig hallgatnunk kell, hiszen jelez, ha baj van. Egy kis odafigyeléssel a megfázás gyógyítása gyors és hatékony lehet, így hamar visszatérhetünk a mindennapi életünkhöz.

(via)

Betöltés...