Megtudod ezt a 9 gyakorlatot csinálni? Ha igen, fitt vagy

Egyre többen szeretnének aktívak maradni az évek múlásával is. Egy Pilates oktató szerint ez nem is lehetetlen feladat. Összeállított egy 9 gyakorlatból álló tesztet, amivel bárki ellenőrizheti, hogy mennyire erős és rugalmas a teste. Íme a fittségi teszt, amelyet te is kipróbálhatsz.

Ki ne szeretné megőrizni fiatalságát és energiáját minél tovább? A mozgásszegény életmód és a korral járó változások azonban gyakran megnehezítik ezt. A Pilates segítségével bárki formába lendülhet, akár 50 éves kor felett is. Egy tapasztalt edző összeállított egy egyszerű, mégis hatékony fittségi tesztet, amely mindössze 9 gyakorlatból áll.

A fittségi teszt megmutatja milyen kondiban vagyunk
A fittségi teszt megmutatja milyen kondiban vagyunk/Fotó: 123rf.com

Miért fontos a fittségi teszt?

A teszt célja, hogy felmérje az erőnket, a rugalmasságunkat és a koordinációnkat. Ha könnyedén végigcsináljuk a gyakorlatokat, az azt jelenti, hogy testünk jó állapotban van és készen áll az aktív életre. Ha azonban nehézségeink adódnak, az jelzés lehet arra, hogy érdemes több figyelmet fordítanunk bizonyos izomcsoportokra vagy mozgásformákra.

Íme a kilenc mozgásformából álló fittségi teszt

1.Híd: erősítsd meg az alsótested

Feküdj hanyatt, térdeket felhúzva, talpad a talajon. Emeld fel a csípőd, amíg a tested egyenes vonalat alkot a válladtól a térdedig. Tartsd meg néhány másodpercig, majd lassan engedd vissza. Ez a gyakorlat a farizmokat, a gerincet erősíti és javítja a testtartást.

2.Asztallap: stabil törzs

Feküdj hanyatt, emeld fel a lábadat a levegőbe behajlítva, úgy, mintha egy asztalnál foglalnál helyet. Lassan engedd le egyik lábadat a talajra, miközben a derekad a talajon marad. Ismételd meg a másik lábaddal. Ez a gyakorlat a törzsizmokat erősíti és segít stabilizálni a gerincet.

3.Gerincnyújtás előre: hajlékony gerinc

Ülj le a talajra, lábadat kicsi terpeszben nyújtsd előre. Lassan hajolj előre, mintha meg akarnád érinteni a lábujjadat. Tartsd meg a nyújtást, majd lassan gördülj vissza. Ez a gyakorlat a gerinc mobilitását javítja és segít a hátfájás megelőzésében.

4.Törzscsavarás: erős hasizmok

Feküdj hanyatt, térdedet 90 fokban hajlítsd be. Emeld fel a felsőtested és csavard el a törzsedet, mintha egy labdát akarnál elérni a kezeddel. Ismételd meg a másik oldalra is. Ez a gyakorlat az oldalsó hasizmokat erősíti és javítja a törzs stabilitását.

5.Kagyló: formáld a csípőd

Feküdj az egyik oldaladra, térdedet hajlítsd be. Emeld fel a felső térdedet, majd engedd vissza. Ismételd meg többször. Ez a gyakorlat a farizmokat és a csípő stabilizáló izmait erősíti.

6.Sellő: növeld a hajlékonyságod

Ülj törökülésbe, egyik kezeddel támaszkodj meg a talajon. Nyújtsd fel a másik karodat és hajlítsd oldalra a törzsedet. Ismételd meg a másik oldalra is. Ez a gyakorlat a törzs oldalirányú hajlítását fejleszti és a gerinc mobilitását javítja.

7.Kobra: nyújtsd ki a hátad

Feküdj hasra, támaszkodj a kezedre és emeld fel a felsőtested. Tartsd meg néhány másodpercig, majd engedd vissza. Ez a gyakorlat a hátizmokat erősíti és javítja a testtartást.

8.Kutyapóz: egyensúly és erő

Négykézláb ereszkedj le a talajra. Emeld fel az egyik karodat és az ellenkező lábadat. Tartsd meg néhány másodpercig, majd ismételd meg a másik oldallal. Ez a gyakorlat az egyensúlyt, a törzs stabilitását és a koordinációt fejleszti.

9.Tekeredés fekvőtámasszal: teljes test

Állj fel, hajolj előre és támaszkodj a kezedre. Végezz egy fekvőtámaszt, majd térj vissza álló helyzetbe. Ismételd meg többször. Ez a gyakorlat a felsőtest, a törzs és az alsótest izmait egyaránt megdolgoztatja.

(via)

Itt arról olvashatsz: stressz műtét alatt, még jól is jöhet.

Betöltés...