Top tippek a tökéletes utazástervezéshez, ha túl elfoglalt vagy

Az utazástervezés nem könnyű feladat, sőt komoly kihívást is jelenthet, ha elfoglalt emberek vagyunk. Azonban ha okos tippekkel és stratégiákkal dolgozunk, mindent megoldhatunk.

Az utazástervezés elfoglalt emberként is alapos kutatást igényel – a legjobb járatok megtalálásától a szállás biztosításán át a helyben végzett tevékenységek megszervezéséig. Ez időigényes és frusztráló lehet. Ha elfoglaltak vagyunk és mellette egy komplett üdülést is meg akarunk szervezni, hamar úgy érezhetjük, besokallunk, és nincs is már kedvünk az egész utazáshoz.

Azonban, ha megfelelő stratégiákkal és eszközökkel végezzük az utazástervezést, kihozhatjuk a legtöbbet az időnkből és emlékezetes vakációt szervezhetünk magunknak.

Hogyan lehet stresszmentes elfoglaltak számára az utazástervezés? Íme néhány tipp

Céljaink legyenek egyértelműek

Legyünk pontosak az utazástervezésben: mi a konkrét cél? Pihenésre, kalandra, valami másra vágyunk? A legjobb túraútvonalak érdekelnek? Szafari, esetleg madárfigyelés a cél? Ha ezek megvannak, a tervezési folyamat lényegesen leegyszerűsödik.

Konkrét költségkeret

Meg kell határoznunk, mennyit is költenénk a vakációra. A költségkeret szem előtt tartása segít az úti cél kiválasztásában és abban is, hogy elkerüljük a túlköltekezést. Az utazás, a szállás, a tevékenységek, az étkezés, a költőpénz mind szempont. Érdemes létrehozni egy utazási alapot, hogy a nyaralásra pénzt takarítsunk meg, majd készítsünk tervet arról: mennyit engedhetünk meg magunknak a nyaralásra.

Az utazástervezés komoly kihívás lehet, ha elfoglaltak vagyunk.
Fotó: 123rf.com

Az úti cél kiválasztása

Az úti célnak meg kell felelnie az időkeretnek, a pénzkeretnek és az érdeklődésünknek egyaránt. Elfoglalt emberként az utazástervezéskor érdemes listát készíteni azokról a helyekről, amelyeket feltétlenül megnéznénk. A cél és a költségvetés kitűzése már segít, hogy konkrét elképzelésünk legyen, hová is menjünk. Tekintsük meg a helyet: mit kínál, mit szeretnénk a környéken megnézni, milyen a biztonság és általában mennyibe kerülnek a dolgok.

Kutatás – használjunk blogggereket

Ha elfoglalt emberként utazást tervezünk, használjuk ki a bloggerek utazási webhelyeinek elérhetőségét. Nézzük át őket, hogy minél több információt gyűjtsünk. Nagy előny számunkra, ha a blogger már járt a helyen, ami érdekel minket, így személyes tapasztalatai és tudása komoly segítséget jelent nekünk is.

Készítsünk tervet az adott helyre

Ha már tudjuk, hogy egy városban mozgunk majd, vagy több helyet látogatnánk meg, készítsünk pontos tervet, mit szeretnénk látni, csinálni ott. Persze az apró részletek várhatnak, de legalább nagyjából legyen elképzelésünk, mert nagyon sokat segít. Például abban, hogyan jutunk el egy-egy helyre és mi kell ehhez: autót bérlünk? Túrázunk? Esetleg repülni is kell? A hatékony tervezés minimálisra csökkenti az utazási időt.

Kezdjük el a foglalásokat, ha megvannak a célok

Ha elfoglalt emberként utazástervezést végzünk, a konkrét célok, helyek meghatározását követően már el kell kezdenünk a foglalások intézését. Ehhez is vannak hatékony módszerek.

  • Repülőjáratok: foglaljuk le a repülőjegyet – ha lehetséges, válasszunk közvetlen járatokat.
  • Szállás: érdemes használni a Booking.com oldalt, nagyszerű árlehetőségei miatt, vagy a  Tripadvisort, a foglalni kívánt szállás árazási összehasonlítása végett.
  • Tevékenységek: az olyan szolgáltatások, mint a GetYourGuide vagy a Viator, rendkívül hasznosak kirándulások, jegyek foglalásához és egyebekhez. Egynapos kirándulásoktól a többnapos túrákig bármit megtalálunk itt.
  • Autóbérlés: amennyiben autót bérelnénk, a Discover Cars például egy jó alkalmazás – nagyszerűen összeveti a különböző kölcsönző ügynökségeket.
  • Vízum: fontos ellenőrizni az utazástervezéskor, hogy szükségünk van-e vízumra, ha külföldre utazunk.
  • Útlevél: ugyancsak fontos, hogy meggyőződjünk róla, indulásunkat követően útlevelünk még 6 hónapig érvényes.
  • Utazás biztosítás: mindig kössünk biztosítást, ha utazni indulunk. Nem árt mindenre felkészülni.

Plusz tipp: szükség lehet eSIM kártyára, ha más országba készülünk. Ha utazunk, különösen készüljünk fel, szerezzünk be egy eSIM-kártyát mobiltelefonunkhoz. Elkerülhetjük vele a drága telefonszámlát és kapcsolatban maradhatunk mindenkivel.

(via)

Betöltés...