7 tipp, hogy királynő legyél a konyhában

Nem kell feltétlenül főzőtanfolyamban gondolkozni, ha gasztrokirálynői babérokra vágysz.

1.           Kezdj az alapoknál.

Ha egyelőre még csak tojásrántottát készítettél, ne akarj rögtön steaket felszolgálni a családnak. Az alapoknál kezdj: egyszerű, de finom tészták, sült csirke rizzsel, gombaleves, lecsó, rakott krumpli, paprikás krumpli… ezek az egyszerű, finom, laktató ételek. Ha az alapokat elsajátítod, pillanatok alatt rutinos, mégis kreatív leszel, és mielőtt észbe kapnál, máris azon veszed észre magadat, hogy bélszínt készítesz a kedvesednek…  

2.           Legyen megfelelő felszerelésed.

Ha kezdő vagy, és már nem a szüleiddel élsz, hamar látni fogod, hogy főzni és sütni eleinte egyáltalán nem olcsó mulatság, hiszen rengeteg konyhai eszközt kell beszerezni ahhoz, hogy egyáltalán dolgozni tudj. Tepsi, lábas, serpenyő (a palacsintasütéshez általában eleve külön…), tésztaszűrő, sajtreszelő, fokhagymaaprító, vágódeszka, turmixgép, botmixer, tortaforma… és akkor még nem beszéltünk a különféle késekről és speciális fakanalakról. A legjobb, ha apránként szerzed be a legfontosabbakat, és a családi ünnepekre egy-egy drágább konyhai eszközt vagy gépet kérsz.

3.           Szerezz be pár szakácskönyvet.

Egy kreatív elme sosem ragaszkodik kényszeresen a könyvben foglaltakhoz, de rengeteg ötletet merít az olvasottakból. A jó szakácskönyvek emellett tele vannak apró trükkökkel, amelyek az életedet könnyítik meg. Sok hasznos alapot elsajátíthatsz a fűszerek és zöldségek harmóniájáról, a titkos összetevőkről, amelyek a menüt még ízletesebbé teszik.

4.           Természetesen a tévés főzőshow is hasznos segítség lehet…

Ma már rengeteg olyan tévéműsor van, amely szórakoztató keretek között segít előrébb jutni a konyhaművészetek rejtjeles világában. Eleinte azokra koncentrálj, amelyek az egyszerűbb, a közeledben is elérhető alapanyagokból készülő ételek mögötti munkát mutatják be, később aztán bátran szétnézhetsz az egzotikusabb összetevők világában is, és a bonyolultabb munkafolyamatokat is ellesheted. 

5.           Keress rá a YouTube-on!

Párolás, vágás, panírozás, sütés… bátran keress rá a YouTube-on, hogy hogyan csinálják mindezt mások egy-egy konkrét étel kapcsán. Elképzelhető, hogy a recept csak annyit ír, hogy vágd fel az articsókát, de fogalmad sincs, hogyan is kell mindezt elképzelni a gyakorlat mezején… nos, épp ezért készülnek a videós tutorialok, nyugi!

6.           A gyakorlat teszi a mestert.

Először csak arra legyen gondod, hogy a hét minden napjára legyen egy étel, amit könnyedén, gond nélkül, ízletesen el tudsz készíteni. Később ebből lehet menü, levessel és desszerttel. Ez nem azt jelenti, hogy főzz mindennap (bár az sem utolsó dolog), hanem inkább arról van szó, hogy hét, majd kétszer hét finomságot tudj elkészíteni.

7.           Tanulj a profiktól.

Minden családban van egy – vagy több – profi. Az anyukád, aki fantasztikus házias ételeket tud készíteni? Az édesapád, aki remek vadast és bográcsgulyást főz? A nagynéni, aki egzotikus finomságokkal kísérletezik? Találd meg a profikat, és tanulj tőlük egy közös főzés során: ez egyébként családi program gyanánt sem utolsó. 

Nyitókép: https://pixabay.com/users/thorstenf-7677369/

 

Nem szeretnél lemaradni a legfrisebb bejegyzésekről?

kövess minket facebook-on is!