A járvánnyal is sikerül nagyot rúgnunk környezetünkbe

A Földközi-tengert már az eldobott gumikesztyűk és maszkok is szennyezik.

A használt gumikesztyűk és arcmaszkok már a Földközi-tenger mélyén is megjelentek. A franciaországi Antibes közelében, az Opération mer propre (Tiszta tenger művelet) nevű francia civil szervezet tagjai megpróbálják megtisztítani a Cote d'Azurt az eldobott védőeszközöktől. Az újfajta szennyezés súlyosbítja a tengerek szennyezésének krónikus problémáját - írja a BBC. Mivel Európa országai fokozatosan enyhítenek a járvány miatti korlátozásokon,

az emberek elkezdték ismét felkeresni az élővizeket,

ezért időszerű a szervezet figyelmeztetése. Laurent Lombard, a szervezet alapítója, aki a Facebookon közzétett videofelvételeken örökítette meg a víz alatti szennyezést, egy "új szennyezési forrásról" beszél. Antibes közelében búvárkodva a mindennapos műanyagszemét, így az üres vizespalackok között talált eldobható maszk és gumikesztyű. "Ezeket a maszkokat nemrég találtuk, de több milliárd lesz belőlük" - figyelmeztetett.



Most törvénytervezet készül, hogy

nőjön az arcmaszkok eldobására kiszabható bírság

a jelenlegi 68 euróról 300 euróra Franciaországban. Olaszországban is hasonló problémával néznek szembe. Rómában még szigorúbban fogják büntetni azokat, akik maszkokkal, kesztyűkkel, fertőtlenítőszerek palackjaival szennyezik a környezetet, 500 euró büntetést szabhatnak ki rájuk - jelentette be Virginia Raggi polgármester hétfőn.
A Természetvédelmi Világalap (WWF) becslései szerint ha az olaszok által az elmúlt hónapokban használt arcmaszkok csupán 11 százalékától nem szabályszerűen szabadulnak meg, akkor több mint tízmillió darab kerülhet a tengerekbe, folyókba illetve a tengerparti strandokra, veszélyeztetve ezáltal a Földközi-tenger élővilágát.

Nem szeretnél lemaradni a legfrisebb bejegyzésekről?

kövess minket facebook-on is!