Alacsony szénhidrát tartalmú diéta: erre figyelj!

Mutatjuk, mire kell figyelned, ha alacsony szénhidráttartalmú diétát folytatsz!

Ha alacsony szénhidráttartalmú diétán vagyunk, rendkívül egyszerű képletet követünk. Korlátozzuk a szénhidrát- és cukorbevitelünket, helyettük pedig más tápanyagforrásokat helyezünk előtérbe, például az egészséges zsírokat és fehérjéket, valamint sok-sok zöldséget. És bár lehet, hogy a szénhidrátszegény életmódtól egészségesebbnek érezzük magunkat, sőt fogyunk is szépen (legalábbis a diéta elején), egyáltalán nem biztos, hogy valóban kiegyensúlyozott a táplálkozásunk. Egy ideig persze fel sem tűnik, hogy nincs minden rendben, később azonban az egyoldalúság hiánybetegségekhez vezethet. Lássuk, mire kell különösen figyelnünk erős szénhidrátmegvonás esetén!

Ne hanyagoljuk a zöldségeket!

Minden alacsony szénhidráttartalmú diétának sok zöldséget kell tartalmaznia, hiszen ezek többségében aránylag kevés a szénhidrát. Fogyasszunk bőségesen leveles zöldségeket, brokkolit, karfiolt, cukkinit és különböző gombákat. Rost- és víztartalmukkal révén igen hasznosak szervezetük számára, főétkezésekkor a tányérunk fele lehetőleg ilyen ételekkel legyen megpakolva. A sárgarépát, a zöldborsót és a burgonyát azonban érdemes visszaszorítani a táplálkozásunkban.

Ne féljünk a gyümölcsöktől se

A gyümölcsök általában több szénhidrátot tartalmaznak, mint a zöldségek, de ez nem jelenti azt, hogy mellőznünk kellene őket. A görögdinnye, a bogyós gyümölcsök és a barack mind jó választás, és ne feledjük, hogy a paradicsom, illetve az avokádó is gyümölcsnek számít.

Ne mozogjunk kevesebbet

Ha azt hisszük, hogy a kevesebb szénhidrát egyben azt is jelenti, hogy nem kell annyit mozognunk, akkor bizony nagyot tévedünk. A mozgás egészséges és gyorsítja a fogyást, ezért fontos megteremteni az egyensúlyt az egészséges táplálkozás, valamint a megfelelő mennyiségű testmozgás között.

Nem szeretnél lemaradni a legfrisebb bejegyzésekről?

kövess minket facebook-on is!