Csapdát fejlesztettek ki a vírus terjedése ellen  

Szövet bevonatú i“víruscsapdát” fejlesztettek ki a szakemberek a maszkokhoz és a légszűrőkhöz, amelynek segítségével a betegséget okozó vírusokat teljességgel ki lehet szűrni.

A Manchesteri Egyetem szakemberei által kifejlesztett technológia célja, hogy a hétköznapi fertőző betegségek terjedését megfékezze, de a tervek szerint más, komplexebb vírusok elleni harcban is bevethető lesz az újfajta fedőréteg.

Az eszköz a sejtek felszínének szénhidrát-struktúráját imitálja, amelyek a nyelőcsőnél és a légutak mentén foglalnak helyet. A molekulák magukba szívják és elnyelik a vírusok 99 százalékát, így a betegség végül nem alakul ki.

A Virustatic nevű cég vezetője, Paul Hope arról beszélt, hogy ez egy korszakalkotó fejlesztés, amely először csak az influenza ellen véd, de idővel más fertőz betegségek terjedése is megakadályozható lesz a segítségével.

“Izgalmas volt az együttműködés a Virustactic-kal, és a kutatásunk valóban bizonyította, hogy a vírus terjedése lelassítható, ráadásul egyre egyszerűbb és olcsóbb eszközök segítségével. Ez a szövet bevonatú szűrő alacsony költségű, de a kísérletek szerint rendkívül hatékony” – fejtette ki Dr Ian Rowles, a University of Manchester munkatársa.

kép: pixabay.com

 

Nem szeretnél lemaradni a legfrisebb bejegyzésekről?

kövess minket facebook-on is!