2020.10.03. Anne
Hogy mi minden segíthet? Mutatjuk!
Homoktövis bármilyen formában
Megfelelő mennyiségben fogyasztva a homoktövis szervezetünk igazi őrangyala lehet. Járványok idején különösen ajánlott beépíteni az étrendünkbe, hiszen tízszer annyi C-vitamin van benne, mint a citromban, valamint antioxidánsokban is gazdag. Így nemcsak az immunrendszer erősítésében, hanem a fertőző betegségekkel szembeni védekezésben is fontos szerepe van.
Tippek a fogyasztásra:
Áztass egy evőkanál homoktövis-levelet forrázott, majd melegre visszahűlt vízbe, hagyd ázni 15 percig, majd ízesítsd a teát ízlés szerint.
Tegyél néhány csepp homoktövisvelőt a limonádéba, és máris szuper vitamindús a gyerekek kedvenc üdítője.
Színesítsd a reggeli gyümölcsturmixod pár szem homoktövisbogyóval. Érdemes olyan gyümölccsel keverni, amely ellensúlyozza a homoktövis kesernyés ízét (pl. banán).
Gyömbér
A gyömbér a gyomor serkentésével támogatja az emésztőrendszert, mely így hozzájárul immunrendszerünk megerősítéséhez. A gyömbérteát sokan csodaszerként tartják számon, ugyanis izzasztó és méregtelenítő hatása segít levinni a lázat, kiirtani a vírusokat, csillapítani a köhögést és a torokfájdalmat.
Tippek a fogyasztásra:
Hámozz meg zöldségpucolóval egy ujjnyi részt a gyömbérből, majd reszeld bele egy kancsóba. Önts rá forró vizet, és hagyd ázni 15 percig. Ízesítsd citrommal, mézzel, és már kész is a házi gyömbérteád.
Ugyanígy a limonádédba is reszelhetsz egy kis gyömbért.
Húsleves
Tanulmányok bizonyítják, hogy a húsleves gyulladáscsökkentő és vírusellenes hatással bír, hála a benne rejlő vitaminoknak és antioxidánsoknak. A só, valamint az evés közben belélegzett gőz szintén segít, hogy az eldugult légutak felszabaduljanak. Magas tápanyagtartalmát főleg a hagyma, a fokhagyma és az egyéb zöldségek biztosítják.
Tippek a fogyasztásra:
Tészta helyett tegyél minél több zöldséget a levesbe, így fokozva immunerősítő hatását.
A levesbe főzz bele egy ujjnyi gyömbért, ettől nemcsak vitamindúsabb, hanem pikánsabb is lesz, és még erősebben hat a szervezeted egészségére.
Zabkása reggelire, vagy akár ebédre is
A gyömbérhez hasonlóan a zab is az emésztőrendszer erősítésével segíti az immunrendszer működését. A zab értékes vitaminokat, ásványi anyagokat és rostokat tartalmaz, amelyek a bakteriális fertőzésekkel szemben is védelmet nyújtanak. Nem mellesleg a zabkása és egyéb zabból készült ételek könnyen, olcsón beszerezhetőek.
Tippek a fogyasztásra:
Dobd fel friss vagy aszalt gyümölcsökkel, tegyél hozzá magokat, de ha nem akarsz ezzel időt tölteni, rengeteg előre összeállított, nagyon jó minőségű zabkásából válogathatsz – például a Mixit oldalán.
Kóstold meg sósan is! A zabpehely sósan főzve is finom fogás, gazdagítsd parmezánnal, pirított gombával, hagymával, és keverj hozzá egy kis görög joghurtot!
Olajos magvak
A kalcium és magnézium egyaránt felelősek immunrendszerünk egészségéért. Segítenek a gyulladások enyhítésében, támogatják a szív működését és az energiatermelést. És mindez a sok jó egy-egy apró magban megtalálható! Fontos fehérjeforrás lehet például a tejcukor- vagy tejfehérje-érzékenyeknek.
Tippek a fogyasztásra:
Színesítsd a salátádat napraforgómaggal, lenmaggal és szezámmaggal, salátaöntetnek pedig használj tökmagolajat.
Egy tál magokkal teli müzli szuper kezdése a napnak. Ha nem tudod, milyen ízek passzolnának igazán egymáshoz, gyűjts ötleteket a
Mixit müzliejiből.
További tippekért kattints az Ízesélet.hu cikkére!
Fotó: pexels.com