Az Utahi Egyetem tudósa egy ázsiai származású hölgy.
A Mattel legnépszerűbb játéka a mai napig a Barbie-baba, melynek világa egyre inkluzívabb. Különféle foglalkozású és származású nőket mutat be a figura; most egy indiai-amerikai tudós került sorra.Az Utahi Egyetemet erősíti Nalini Nadkarni, aki egy kifejezetten férfias mezőnyben teljesít: asztrofizika, természetfotó, rovartan és dzsungel-biológia tartozik a tevékenységi körébe.You know @UUtah forest ecologist @nalininadkarni from @waitwait, @scifri, the @stemapteam program, and even maximum security prisons. Now, meet her one-of-a-kind Barbie doppelgänger! Here's the story: https://t.co/oe8iGeneCO @UofUBiology pic.twitter.com/V2CDCdFYye
— Paul Gabrielsen (@sci_gabe) November 14, 2019
Az esőerdők ökológiáját tanulmányozó, 65 éves hölgy úttörőnek számít: canopy-technikával járta be a hatalmas fák lomb-szintjeit. Sőt: már a kétezres évek elején maga öltöztetett be használt Barbie-kat laboros kolléganői segítségével: méghozzá saját munkaruháik alapján.
TreeTop Barbie néven vagy 400 babát eladott, ám akkor még a játékgyártó óriástól függetlenül, a saját szakállára árusította a figuráit. Konferenciákra is vitt a felspécizett játékokból. Az embereknek bejött, és rendeltek a lányrokonaiknak a szokatlan külsejű Barbie-kból. Aztán beadta a derekát, mikor látta, hogy a Mattel komolyan vette a versenyszféra-beli és tech-es Barbie-k gyártását.
Aztán lassan megszoktuk a gumicsizmás, sisakos és okos kütyükkel felszerelt babákat. 2019-ben a kalandos Barbie-k ideje jött el: izgalmas tudományos munkatársakként tekint rájuk a Mattel - olyanokra, akikre van piac. Lenyűgöz, ahogyan halad a cég és a társadalom a korral. idézi Nadkarni-t a She The People.