2020.07.14. Italiano
A rugalmasság fontos dolog: ha megvan, nemcsak komfortosabban tudunk mozogni, de kevesebb eséllyel is sérülünk le.
Ha meg szeretnénk őrizni rugalmasságunkat, érdemes már fiatalon elkezdenünk a nyújtást. Sosem késő persze nekifogni. Jó tudni azonban,
mely nyújtás típusokkal leszünk a leginkább eredményesek.
Lássuk a leghatékonyabbakat!
Láb oldalra nyújtása térdelő helyzetben: ereszkedjünk le gugguló helyzetbe, majd az egyik lábukat nyújtsuk oldalra és egyenesítsük ki. Maradjunk így 20-30 másodpercig mindkét láb esetében. Ilyenkor az ellenkező láb belső combján érezzük a nyújtás hatását.
Vádli nyújtás:
támasszuk karjainkat a falnak. Azok egyenesen maradnak, miközben törzsünket előrelendítjük és egyik lábunkat térdnél behajlítjuk, de a másik, amelyik hátra marad, kellően feszül. A hasat is feszítjük a nyújtás során. A gyakorlatot lábcserével végezzük, mindkét láb esetében 20-30 másodpercig tartsuk ki a helyzetet.
Mellkas és váll-nyújtás:
ülve és állva is végezhető nyújtó gyakorlat, melyhez meg kell emelnünk egyik karunkat, hogy a könyök egészen a fejhez érjen. Majd emeljük a másik karunkat is és kulcsoljuk össze kezünket. A lejjebb levő karral húzzuk a feljebb levőt. A nyújtás akkor hatékony, ha a kart kissé a fej fölé is sikerül emelnünk. Azzal, hogy hátrafelé húzzuk – óvatosan – a könyököket, a mellkast is feszítjük. Ezt a gyakorlatot szintén csináljuk meg mindkét oldalra.
Érdekes cikk? Olvasd
tovább itt!