Praktikus tanácsok bevásárláshoz

Ha tudatosan vásárlunk, rengeteg pénzt spórolhatunk!

Pár hónapja elkezdtem a kiadásaimat írni. Előtte megsaccoltam, mennyit költök rezsire, ételre, ruházatra. Hónap végén összehasonlítottam a valós adatokkal és kiderült, sokkal többet költök ennivalóra, mint sejtettem. Hogy lehetséges ez? Egyedül élek és annyit költöttem ételre, mint egy család - írja az Ízes Élet szerzője.

Elkezdtem figyelni magam és a következő hibákat vettem észre:

1. Éhesen mentem be a boltba, ami a takarékosság ellen hat: munka után gyorsan el akartam intézni a bevásárlást, és mivel kopogott a szemem az éhségtől, mindent összevásároltam, amit csak tudtam. Hazaérve rájöttem, hogy egymással nem kombinálható ételeket vagy csak snack-eket vásároltam.

2. Nem írtam listát: ha nem célzottan vásárolok, megakad a szemem olyan dolgokon is, amikre nincs igazából szükségem. Megint csak a szemem kívánja, de a pénztárcám nem.

3. Megszokásból vásároltam:

az emberek nagy része a megszokott márkát és árut választja.

Ha a bevásárlás során egy adott üzletben nincsenek feltüntetve az akciós termékek, nem vesszük őket észre. De sokszor még akkor is a jól bevált dolgokat vesszük, ha látunk egy akciót. 
Ha van időm, általában belenézek a Lidl aktuális szórólapjába vagy felmegyek a Kimbino oldalára, és az adott akciók alapján készülök fel a vásárlásra, de mostanában valamiért nem tettem.

4. Otthon készített ebéd helyett a munkahelyi kantinban ettem,

este rendeltem magamnak egy-egy pizzát.

Ezek az összegek pedig gyorsan összeadódtak, nem beszélve arról, hogy nem a leg környezetkímélőbb megoldás műanyag dobozban elvitelre kérni ételt vagy futárral hozatni azt.

A megoldáshoz olvass tovább itt!

Nem szeretnél lemaradni a legfrisebb bejegyzésekről?

kövess minket facebook-on is!