Tudósok adnak tanácsot a hosszú élethez

A tudósok Indiában vizsgálódtak, mert ott él a legtöbb idős ember. Érdekes dolgokat találtak.

A Dél-kaliforniai Egyetem gerontológiai programja a világ legidősebb embereinek életmódját vizsgálta. Mivel megdöbbentően sok, száz év fölötti ember él a harmadik világban, Indiában kutatták az öregek életvezetési titkait. A laikusoknak szóló, egyszerű tanácsok elgondolkodtatóak…

Kerüld a stresszt!

Egyértelmű, hogy a stressz megbetegíti az embert: nem csak szív- és érrendszeri betegségekhez vezethet, de a rákhoz, a tüdőbajokhoz és a gyenge immunrendszerhez is vastagon köze van. Ha olyan munkakörben dolgozol, ahogy gyakran idegeskedsz, tanuld meg, hogyan tudod kezelni a különféle stresszhatásokat. Mozogj, sportolj, jógázz, relaxálj, meditálj, tölts minél több időt a szeretteiddel, szánj időt a számodra kedves időtöltésekre.

Aktív társasági élet

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy bulizz éjjel-nappal, és csapj hatalmas, hedonista orgiákat, hanem inkább arról van szó, hogy éld át a közösségi élményt, amelynek során teljesen önmagad lehetsz, és egy jó csapat szeretetében fürödhetsz. Fontos, hogy ezekkel az emberekkel kölcsönösen szeressétek, tiszteljétek, inspiráljátok egymást: ez a közösségi kapocs megerősíti az immunrendszert, távol tartja a depressziót, és kedvez a mozgékonyságunknak is.

Egyél különféle fűszereket!

A kutatás során kiderült, hogy India és Kína legöregebbjei imádják a különféle fűszereket. Ezeken a vidékeken évezredek óta a fűben-fában megbújó orvosságok bűvöletében élnek az emberek, és pontosan tudják, hogy melyik fűszer, zöldség és gyümölcs mire jó. A fokhagyma, a hagyma és a fahéj a 100 éven felüliek körében kedvelt finomság…

Válogasd meg, mit eszel!

Ne legyél sznob, ne mondj le semmiről, ne ess át extrém fogyókúrákon. Ügyelj azonban arra, hogy minőségi, élő, organikus, fenntartható forrásból származó táplálékot vegyél magadhoz, és többnyire az arany középúton maradj a különféle függőségek helyett.

Mozogj sokat!

Feltűnt a tudósoknak, hogy a 100 éven felüliek egész életükben napi 8-10 kilométert gyalogoltak, kétszer ennyit bicikliztek. Míg a kemény fizikai munka tönkreteheti az ízületeket, a séta és a biciklizés a hosszú élet kulcsa.

Ennyi lenne.

(Nuus)

Nem szeretnél lemaradni a legfrisebb bejegyzésekről?

kövess minket facebook-on is!