Rob Greenfield tanácsaival szó szerint „kitörölheted”!
Rob Greenfieldet nem verte a földhöz a 2020-as vécépapír-válság: az utóbbi hét évben csak egyszer kényszerült arra, hogy pár gurigát vásároljon. A bidé is jó választás, ám van pár alternatív módszere, folyó ügyek esetére.
Növessz saját fenéktörlőt!
Rengeteg olyan puha levelű növény van, melyek alkalmasak (pottyantós) toalettbeli használatra. Mikor a floridai Orlandoban élt, számára az Indiai hárfacserje (Plectranthus barbatus) vált be igazán. Az udvari komposztálót tápláló, vödrös budi egy igazi zöld megoldás lehet.
Európai éghajlaton leginkább a Gyapjas tisztesfű (Stachys byzantina), más néven: nyuszifül felelhet meg ennek a célnak.
Papírgyűjtés
A bátrabbak a gyorséttermek fel nem használt, asztalra kitett szalvétáit is bezsebelhetik, amik amúgy a szemetesben kötnének ki.
Póló-darabkák
Most van idő ruhákat válogatni, és ha valamit már karitaszba sem adnánk, azt felmetélhetjük akkora darabokra, amilyenekkel feneket tudunk törölni. A mosható pelenkákhoz hasonlóan újra felhasználhatóak ezek a textilek.
Újságpapír
Nem csak tüzelőnek jó – ám lehúzni nem szabad a vécén, mert dugulást okozhat. Komposztálni viszont lehet; bizonyos országokban a vécépapírt sem szabad leöblíteni, hanem hulladékként kell külön gyűjteni.
A séta során gyűjtött szép falevelek, illetve a puha kövek is szóba jöhetnek, ha kő kövön nem marad. Illetve
a kakálás utáni zuhanyzás
is megfontolandó. A legtöbbünkre reggel jön rá a szapora, így érdemes megvárni, és csak utána a tus alá állni. Ám ha valakinek napi több nagydolga is akad, az esetleg egy műanyag palackból készíthet pár szúrással egy mini fenékzuhanyt. Természetesen a higiénés előírásokat tartsuk meg, amennyire csak lehet. Gondoljunk bele: minden nap 25 ezer fa azért dől ki, hogy a világ vécépapír-éhségét csillapítsa. A termék előállítása is rengeteg energiát és vizet igényel. A szállítás pedig terheli a környezetet, és a pénztárcánk is megérzi a ráfordítást – figyelmeztet robgreenfield.tv oldal.