Erre figyelj, ha zsírégető edzést tartasz!

Honti Péter, az Absolute Live dietetikusa elmondja, mit érdemes fogyasztani a különböző edzéstípusok közben.

A rendszeres és folyamatos mozgás, illetve az edzettségi szint javulásával nem csak a sportoló állóképessége, hanem a zsírégetés hatékonysága is javul. A beállított étrenddel a kitűzött cél: a kívánt alkat és testsúly elérése is könnyebbé válik, a zsírégetéshez használható italokkal és kiegészítőkkel mindenki a következő szintre tud lépni.

Valóban segíti az L-karnitin a zsírégetést?

Az L-karnitin egy, korábban BT-vitaminként is ismert aminosav-származék, amely metionin és lizin esszenciális aminosavakból épül fel. Legfőbb feladata a zsírsavak szállítása a mitokondrium belső membránján keresztül, így segítségével közvetlen energiához tudunk jutni a test zsírtartalmának csökkentésével. Több nemzetközi kutatás is alátámasztotta, hogy a súlyzós edzést követő regenerálódást elősegíti, az izomsérüléseket csökkenti, illetve az állóképességi edzések teljesítményét például koffeinnel vagy zöld kávéval kiegészítve képes fokozni.

Mit érdemes inni zsírégető edzés közben?

A megfelelő folyadékpótlás nélkülözhetetlen ilyen edzéstípus esetén is! Az Absolute Live sportitalokban található karnitint nem lehet túladagolni, de már középkorúaknál megnő a szervezet aminosav igénye, így optimális lehet a Mega kiszerelés 4000mg-os adagja. A folyamatokat leginkább a zöld kávé támogatja, amely a Fat Burner italban található meg, egy egészséges szervezet számára tolerálható mennyiségben. Az italokat leginkább edzés előtt és alatt ajánlott fogyasztani, s mivel cukormentesek, így a napi szénhidrát bevitelhez sem szükséges hozzá számítani őket.

Miért jobb a folyadékkal történő bevitel?

A folyadék javítja a benne oldott aminosavak, vitaminok vagy ásványi anyagok felszívódását, ezzel elősegítve a tökéletesebb hasznosulást, ráadásul ki tudja egészíteni a napi folyadékbevitelt.

Hányszor érdemes enni zsírégetési célok esetén?

A testsúly csökkentés alapja a rendszeres testmozgás, amelyet a sportoló neméhez, korához, edzettségi szintjéhez és erőnlétéhez kell igazítani. Ezzel párhuzamosan egy 5 étkezésből álló, csökkentett zsír-, szénhidrát-, és kalóriatartalmú, rostokban gazdag és zsiradék mentes konyhatechnológiákkal készülő étrend kialakítása a cél, amely figyelembe veszi az egyéni eltéréseket, betegségeket, allergiákat és intoleranciákat is. Mindezek kialakításához diplomás edzőre és dietetikus szakember segítségére van szükség.

Nem szeretnél lemaradni a legfrisebb bejegyzésekről?

kövess minket facebook-on is!